WEST İSTANBUL MARİNA: 

Atatürk Havalimanı’na -17 km
Avcılar Deniz Otobüsü İskelesi’ne- 7 km
Bakırköy’e – 21 km
Taksim’e – 30 km
Bahçeşehir TEM Gişelere – 12 km
Hadımköy TEM Gişelere – 15 km

 

West İstanbul Marina, İstanbul’un batısında yatçıların en sık tercih ettiği rota ve bağlanma noktası olmasının yanı sıra, sosyal olanakları ve su sporları ile denizle iç içe bir yaşam merkezi sunuyor.Çarşısı, kafeleri, restoranları, spa merkezi, spor tesisleri, plaj kulübü, yelken okulu ve anfi tiyatrosu ile ziyaretçilerini marinanın çok ötesinde bir deneyime davet ediyor.Akıllı kart sistemi, üst düzey güvenlik uygulamaları ve fiber optik alt yapısı ile çağının ilerisinde bir hizmet kalitesini benimsiyor. Denizde 600, karada 300 yat kapasitesinin yanında Türkiye’de ilk defa raf sistemini yatçıların kullanımına sunuyor. Raf sistemi ile 7 metreye kadar tekneleri 3 katlı özel raf sisteminde güvenle barındırarak İstanbul’un sınırlı sayıdaki pahalı tekne-parklarına alternatif ve yenilikçi bir çözüm getiriyor.
 
West İstanbul Marina yatların konaklama hizmetlerine ek olarak, tüm bakım ve onarım ihtiyaçlarına, Marmara’nın en büyük çekek alanında deneyimli teknik personeli ve kendi bünyesindeki profesyonel danışman kadrosu ile yanıt veriyor. Genç marinacı ekibimiz Türk yat turizminde çevreye ve insana duyarlı marinacılık anlayışı ile deniz tutkusunu başta çocuklar olmak üzere her yaş ve gelir düzeyine yayarak amatör denizciliği geliştirmek için çalışıyor.

 

MARiNA ÇEVRESi

Alışveriş Merkezleri
Marmara Park, 5 M Migros, Carrefour SA, Bauhaus, Koçtaş, Torium, İstanbul Outlet Park, Metro Gross Market, Atirus, Marka City, Media Market, Real, Hasırcılar, Autopia (yakında açılıyor).

Hastaneler
Medicana International, Beylikdüzü Acıbadem Cerrahi Tıp Merkezi, Dünya Göz Hastanesi, Beylikdüzü Kolan Hastanesi, Medilife, Doğan Hastanesi

İstanbul Akvaryum – Florya
Florya’da yaklaşık 100 dönüm arazide yer alan kompleks, hacmi ve barındırdığı canlı çeşidiyle gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahip. Gezi güzergahı Karadeniz’den, Pasifik’e uzanan toplam 16 bölge ve bir yağmur ormanından oluşuyor. Her biri 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip 64 tankın bulunduğu akvaryumdaki bin 500 çeşit toplam 15 bin deniz ve kara canlısı, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürüyor.
www.istanbulakvaryum.com

Aqua Marine Su Parkı – Büyükçekmece
Marmara Denizi kıyısında, büyük havuzu (4500 m2 ), 3 adet küçük havuzu, eğlence salonları, su kayakları ile İstanbul’un en büyük su parkı.
www.aquamarine.com.tr

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece
Toplam 120.000m2 alanda 20.000m2 kapalı, 60.000m2 açık fuar alanı Türkiye’nin en büyük kapalı fuar merkezi.
www.tuyap.com.tr

KültürPark – Büyükçekmece
Mimar Sinan’ın eserleri olan tarihi köprü, kervansaray, cami ve çeşmenin de içinde yer aldığı 200.000 m2 alan üzerinde yapılmış bir park. İçerisinde tarihi eserler yanısıra konservatuar, müze, otağ (çadır), çok amaçlı 5000 kişilik amfitiyatro, yöre evleri şeklindeki cafeler, gezinti alanları, spor kompleksi ve restaurantlar bulunmakta.